26 Haziran 2017 Pazartesi 21:52
Tenis: ATP World Tour 250 Antalya Open


ANTALYA (AA) - ATP World Tour 250 kapsamındaki Antalya Open uluslararası erkekler tenis turnuvasının üçüncü gününe, ana tablo birinci tur müsabakaları ve çiftler müsabakaları ile devam edildi.

Türkiye Tenis Federasyonunun katkılarıyla Türk Ekonomi Bankasının (TEB) ana sponsorluğunda Belek Turizm Merkezi'ndeki Kaya Palazzo Otelin çim kortlarında düzenlenen turnuvanın üçüncü gününde, tek erkekler kategorisinde ana tabloda 6 karşılaşma yapıldı.

Portekizli Joao Sousa'yı 2-0 yenen Moldovalı Radu Albot, Gürcü Nikolas Basilashvili'yi 2-0 yenen Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Marcos Baghdatis, Türk Cem İlkel'i 2-1 yenen Mısırlı Mohamed Safwat, Brezilyalı Rogerio Dutra Silva'yı 2-0 yenen Hint Ramkumar Ramanathan, Sırp Viktor Troicki'yi 2-1 yenen Arjantinli Carlos Berlocq ve Avustralyalı Matthew Ebden'i 2-0 yenen Japon Yuichi Sugita ana tablonun ikinci turuna çıkmayı başardı.

Çiftler kategorisinde Türk Tuna Altuna-İspanyol David Ferrer ikilisini 2-0 yenen Hint Purav Raja-Divij Sharan çifti, Çek Roman Jebavy-Slovak Martin Klizan ikilisini 2-1 yenen Amerikalı Nicholas Monroe-Yeni Zellandalı Artem Sitak çifti ile Belçikalı Steve Darcis -Fransız Adrian Mannarino ikilisini 2-0 yenen Avusturyalı Oliver Marach-Hırvat Mate Pavic çifti ikinci turda oynamaya hak kazandı.

Turnuvanın bugünkü müsabakalarında Türkiye'yi temsil eden tek erkeklerde Cem İlkel ile çiftlerde Tuna Altuna, turnuvaya veda etti.

Turnuvaya yarın ana tablo birinci turunda tek erkeklerde 4, ana tablo tek erkekler ikinci turunda 4 ve çiftlerde birinci turda 5 karşılaşma ile devam edilecek.

Karşılaşmalar şöyle;

Ana tablo birinci tur:

Lloyd Harris (Güney Afrika) - Janko Tipsarevic (Sırbistan)

Marsel İlhan (Türkiye) - Martin Klizan (Slovakya)

Andreas Seppi (İtalya) - Kamil Majchrzak (Polonya)

Daniel Altmaier (Almanya) - Victor Estrella Burgos (Domi̇ni̇k Cumhuri̇yeti)

Ana tablo ikinci turda

Dominic Thiem (Avusturya) - Ramkumar Ramanathan (Hi̇ndi̇stan)

Marcos Baghdatis (Kıbrıs ) - Carlos Bellocq (Arjanti̇n)

Steve Darcis (Belçi̇ka) - Fernando Verdasto (İspanya)

Adrian Mannarino (Fransa) - Mohamed Safwat (Mısır)


Çiftler birinci tur:

Santiago Gonzalez (Meksi̇ka) - Scott Lipsky (ABD) / Jonattan Erlich (İsrai̇l) - Nikola Mektic (Hırvatistan)

Robert Lindstedt (İsviçre) - Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) / Rogerio Dutra Silva (Brezilya) / Paolo Lorenzi (İtalya)

Marcus Daniell (Yeni Zelanda) - Marcelo Demoliner (Brezilya) / Philipp Petzschner (Almanya) - Alezander Peya (Avusturya)

Wesley Koolhof (Hollanda) - Matwe Middelkoop (Hollanda) / Leander Paes (Hindistan) - Adil Shamasdin (Kanada)

Sarp Agabigün (Türkiye) - Altuğ Çelikbilek (Türkiye) / Carlos Berlocq (Arjantin) - Joao Sousa (Portekiz)

Turnuva, 1 Temmuz'daki final karşılaşmasıyla sona erecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.