09 Ekim 2016 Pazar 11:58
Arda Turan Beyaz Futbol'a Katıldı
banner61
Arda Turan, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. 

Yıldız futbolcunun açıklamalarından önemli bölümler şöyle:

"Bayrampaşa'da, mütevazi bir ailenin çocuğuyduk. Hayal kurarak, çalışarak ve futbolu severek buralara geldik."

"Evde sürekli maç izliyorum. O maç, bu maç, basketbol, voleybol.. Çarşambadan pazartesiye kumandayı kimse alamıyor."

"Annem hala maça çıkarken "Aman oğlum sinirlenme" diyor.."

"Bak abi şimdi Emre Çolak nasıl oynuyor.. Galatasaray'da sıkıntıları vardı, dedim olmuyorsa gel burada oyna..."

"Gittikten sonra psikolojim nasıl rahatladı.. Gitmemiz lazımdı. Başarabileceğimizi göstermek için gerekirse uzaya gitmek lazım."

"Çin'den müthiş bir teklif gelmişti. Barcelona beni vermedi. Bana da inanılmaz bir para önerdiler. Ben uzun vadeli bir projeyim."

"Messi futbolda her şeyden önce gelir. Neymar benim kardeşim gibi ama Messi çok farklı."

"İspanya'da öyle veya böyle hakkımda bir kitap yazıldı. Türkiye'de de öyle. Paradan şundan önce benim hayalim örnek olmaktı."

'Konu prim falan değil!'

"Biz mecbur kaldığımız zaman konuşmak zorunda kaldık. Böyle bir maç öncesi polemik asla yapmayız."

"Biz her zaman gel derler gideriz, git derler gideriz. Bir şey varsa hocamız açıklar, ben ne açıklayayım? İnsanlarda 1.5 maçlık hatırım yok muydu ya? Hırvatistan ve İspanya maçları için söylüyorum.. Hollanda'lara gol atıp asist yaptık. 10 yıldır milli takımda oynuyorum, kaptanlık yapmışım, iyi maçlar oynamışım. 1.5 maçlık kredim yok mu ya?" 

"Galatasaray taraftarıyla benim aramdaki aşk kaç futbolcu arasında var? Belki 10 tane.. Beni ıslıkladılar. Ama şu an yine süperiz."

"15 maç yenilmeyen takımın kaptanız bizdik. Bu takımı sempatik hale getirmişiz. Ben demiyorum çok iyi insanım, süper futbolcuyum."

"Diyorlar ki Arda maçta trip atıyor. Hadi oradan ya..."

"Bizim primle falan işimiz olmadı. Söylemek istemiyorum ama ben o kadar para kazanıyorum. Primle ne işim olur! Konu prim mirim değil. 3 ay insanlar bize 'primci' dediler. Sonra meselenin prim meselesi olmadığı ortaya çıktı. Ne oldu? Gel derlerse geliriz, git derlerse gideriz. Bunun dışında herhangi bir şey söylememizin imkanı yok. İnandığım doğrular üzerine yaşar giderim. Bu milli takıma ben yokken o kadar çok dua ediyorum ki... Dünya Kupası'na gitmemiz lazım. Ben sorunları az seviyeye indirip, paylaşıp çözülmesinden yanayım. Hocamız öyle uygun görmüştür, başımızın üzerinde de yeri vardır."

'Milli formayı özlemez mi insan!'

"Özlemez misin milli formayı ya... Ben akşam giderim milli formaya bakarım, "Hey yavrum be" derim. Arda başarısız algısını kabul etmiyorum. Trip attı, mücadele etti diyorlar. Trip atan insanın kariyeri böyle olur mu?"

"Ben senede kaç para kazanıyorum! Şehit ailelerine verin diyorlar. Biri öyle dedi, ben de dedim ki siz bana borçlu çıkarsınız... Federasyon 150-200 milyon TL gelir elde etti Euro 2016'ya gittiğimiz için. Biz bu paraları halkın vergilerinden almadık!"

"Hiçbir saygısızlık yapmadım. Tekrar söylüyorum! Beni tanıyanlar bilir. Hocamız bizi almadı, başımızın üstünde yeri var. Hocamız bizi aldı, yine aynı. Hocamızın tercihi hakkında bir şey diyemeyiz. 'Ben neden çağrılmadım, ben neden yokum?' diye bir cümle duydunuz mu benden?"

"Emre Mor bunlar yapsın abi ya..."

"40-50 erkek bir kamptasın. Tabii ki tartışma olacak... Türk medyasını suçlamıyorum. Olaylar varsa tabii ki konuşacaksınız. Bu olaylar medyaya yansımamalıydı!"

"Burak Yılmaz'ı çok beğeniyorum. Emre Mor'da dünya starı olacak bir potansiyel var. Emre Mor'un milli takımı seçmesinde payım var. Emre Can'ı milli takıma katmak için de uğraştım ama olmadı. Benden çok daha yetenekli oyuncular vardı. Ama ben doğru oynamayı biliyorum. Oyun zekasıyla eksiklerimi kapattım. Yapsın abi ya.. 18 yaşında ya.. Bağırsın, tükürsün, atılsın.. Sevelim abi ya.. Emrecim dikkat et diyelim, düzeltelim... Orada frikiği vuruyor. Vursun abi ya.. Topu eline almış. Kendine güvenmiş. Bu bile büyük bir şey.."

"Takımlarımız harcadıkları paraların karşılığını alamıyorlar... 40 milyon, 45 milyon genç nüfus var. Nasıl stoper çıkmıyor ya? Mehmet Topal'ı da tebrik ediyorum. Çok iyi kaptanlık yapıyor. Milli takımdaki bütün çocuklarla konuşuyoruz.. Her zaman. Az yalancı insana, arkadaşa bile tahammülüm var. Ama cimri ve vefasız insana, arkadaşa tahammülüm yok!"

"Basına laf söylemiyorum, bunlar içeriden çıkan sözler!"

"Belki böylesi daha iyidir.. Belki milli takımda huzuru bozuyoruzdur, hocamız böylesinin daha iyi olduğunu düşünüyordur.. Hiç öyle yumruk yumruğa olaylar yok abi ya.. Yalan abi bunlar ya... Burak'la Tümer Abi kavga etmiş, yok ben bir şeyler demişim.. Basına laf söylemiyorum. Bunlar içeriden çıkan sözler! Bunlar ülkeye hizmet etmiş özel insanlar. Tuncay Abi, Nihat Abi, Tümer Abi. Katkıları da oldu. Yumruk yumruğa kavga olur mu ya.."

Arda Turan'ın programın son bölümündeki sözleri ise şu şekilde:

"Enes vizyonu da geniş bir kardeşimiz. Dilini öğreniyor, kıyafetlerini giyiyor... Ozan Tufan aslan gibi mücadele ediyor. Bir an saçını düzeltmiş olabilir, ne var?"

"Basın bunları tartışır, bunlar malzeme. Bunlar içeriden sızdı. Gazetecilik zor meslek. İçeride bir şey olsa dahi bunlar dışarıya çıkmamalı. Bir şey söylersin, kulaktan kulağa 1, 10 olur..."

"Ben demiştim ya "Hesap soracağım" diye.. Ben onu bana primci diyenlere demiştim, halka demedim.. Yine diyorum.. Ben bankada yeterli param yokken de paracı olmadım. Sorun gençlik dönemimdeki Galatasaraylı başkanıma, yöneticilerime.."

"Alpaslan Abi, Sebahattin Abi, Yılmaz.. Ben amigoları da tanırdım Galatasaray'da. Ben dünyanın neresine gidersem bana hep Galatasaray soruluyor. Ben de onurlandırmak adına en güzel cevabı vermeye çalışıyorum."

"Ben Göksel Gümüşdağ'a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Başımızı okşadı, sakinleştirdi başkanım bizi. Kendimden daha çok üzüldüğüm bir konu. Burak'ın yeni çocuğu olmuştu, ailesini yeniden birleştirmeye çalışıyordu. Burak'ın 2 tane evladı var. Çin'de onları göremiyor. Gidiyor, geliyor. Antalya'ya gelişini milli takıma yordular, çok ayıp..."

"Yediğimiz pekmez, gittiğimiz Antep!"

"Ilımlımız diye böyle konuşuyorlar. 'Şu ortaya çıkarsa, Arda ortaya çıkamaz' diyorlar. Bizim nereden geldiğimiz belli! Biz Bayrampaşa'dan, sokaktan geliyoruz. Bizim yediğimiz pekmez, gittiğimiz Antep! Sokağa çıkamaz diyorlar, haberiniz olsun!"

"Benim kardeşim, arkadaşlarım ne yazacağını bilir. Kardeşim "Abim milli takıma alınsın" demiyor. "Abim şereflidir" diyor!"

"Altıntepsi'nin, Bayrampaşa'nın maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Altıntepsi'nin hazırlık maçlarına gittim. Semtimiz bizim! Önceliğimiz Altıntepsi. Amatörde önemli olan semtine sahip çıkmak."

"Çok fanatik Galatasaraylıyım. Maçı izlemiyorum bazen heyecandan. Tüyler diken diken oluyor."

"Futbolda favori Beşiktaş. Geniş kadrosu var. Ama Galatasaray da iyi gidiyor, şampiyon olabiliriz!"

"İzlanda maçı çok zor. İklim de çok etkiler. İçimden bir ses kazanacağız gibi geliyor. Yarın kazanırsak muhteşem olur."

"Taze fasulyeyi çok severim. Gelen gidenim çok oluyor. Otele para vermemek için bu kadar büyük evim var. (Gülerek) Benim Barcelona'da oynamamın keyfini her birlikte çıkarmamız lazım... Bana diyorlar ki "Instagram'da o çocuğa neden cevap veriyorsun?" Belki o çocuk o yanıtla düzelecek. Ben böyle bakıyorum... Orhan Ak'la da hala görüşüyoruz. FaceTime'la konuşuyoruz. Bana çok katkısı oldu."

Ali Dürüst'ün şaşırmadım demesi çok normal

"Ali Dürüst'ün şaşırmadım demesi normal. Oranın yöneticisi. Hocayı korumak için öyle söylemesi normal."

"Bir selfie çektim, "Selfie'de sana bakmıyorlar" diyorlar. Bakmayacaklar tabii, oradan Messi geçiyor, bana mı bakacaklar! Bizim 87 jenerasyonunu hatırlarsınız. 200 milyon Euro'luk takım vardı. Şimdi kimse yok piyasada.. Altyapı Avrupa'da çok farklı."

"Konya'daki gözyaşlarıma laf söyleyenler var.. Selçuk'la ağlamamız hayatımın en güzel anları. Selçuk'un bana sahada hitap ettiği şekilde, bana hiç kimse hitap edemedi. "Yürü lan"lı konuşuruz... Selçuk'la 1000 kez kavga etmişizdir. Selçuk'a bir şey olsa ilk ben koşarım. Tugay Abi nasıl oynadı, Selçuk da 38'e kadar oynar. Emre Belözoğlu, Tugay Kerimoğlu, Selçuk İnan.. Bunlar gözünü bağlasan oynarlar. Aksi futbol cahilliğidir. Genç Emre Belözoğlu'nu götürmek isterdim Barcelona'ya. Şimdikilerden ise Selçuk İnan ve Oğuzhan Özyakup'u isterdim."

"Hagi 1, Alex 2'dir"

"Ben Türk milliyetçisiyimdir. Alex çok büyük futbolcuydu, burada iki günaydın deyince, yerlere yatıyorduk sevinçten."

"Alex çok büyük futbolcuydu. Ama Hagi 1 numara.. Alex de 2... Messi Ronaldo karşılaştırması yapmam ise doğru olmaz. Rakip oyuncu hakkında konuşmam tüm dünyada haber yapılır. Messi benim canım ciğerim..."

"Serdar Özkan'la 12-13 yaşındayken otururken.. BJK-GS'de karşılıklı oynamayı hayal ederdik. Bunu yaptık da. Çok özel adamdır... Manisa'da Ersun Hoca sağolsun, bana şans verdi. Fizik anlamında da iyi antrenmanlar yaptırdı."

"Fatih Terim'in üzerimde büyük emeği var. Önemli olan ortamın yumuşaması. Arda Turan isminin ülkeye zarar vermemesi lazım."

"Ankara'da bile seyirci az, başkentte. Ne diyebilirim ki.. Maçlara gidip desteklemem lazım. Atletizm vs. hepsini gidip izlemeli.."

"Ben sosyal medyada eğleniyorum.. Adam bana Ekşi Sözlük'te 3 sayfa "Sponsor transferi" yazmış. Mantıklı bir şey yaz da okuyayım."

Van Persie gibi star oyuncu oynamazsa problem olur

"Dick Advocaat önemli bir hoca. Ama böyle hocalar sistem hocasıdır, uzun vade hocasıdır. Fenerbahçe'nin zamana ihtiyacı var. Van Persie gibi star oyuncu oynamazsa böyle problemler olur. Jeremain Lens'i tanımaz mıyım Hollandalı milli.. Büyük oyuncu."

"İnsanın gözleri doluyor ya... Galatasaray takımında oynuyor 14 yaşında. Sen kademeye gir de penaltı olsun ya... Hamza Abi konusunda yanlış yaptık. Hamza Abi aslan gibi adamdır, aslan gibi hocadır. Bu konuda net konuşacağım. 3 kupa aldı ya.. Hamza Abi adamlar hayatta saygıyı hak eder. Çok iyi çalıştırır. Abdullah Avcı gibi hocalar da.. Saygıyı hak ediyorlar.."

"Mustafa Reşit Akçay hocam benim ya.. Ne güzel sözler söylüyor ya... Osmanlıspor doğru yolda. Mehmet Güven var benim 10 yaşından beri arkadaşım. Şifo Mehmet derdik ona"

Mario Gomez kalsa çok farklı olurdu

"Tolga Abi aslan gibi adamdır. Yediği kadar çıkarttığı da vardır. Beşiktaş'ın şampiyonluğunda büyük payı var. Bu konuda duygusalım. 15 Temmuz olaylarında Adriano, Beşiktaş'a gelmek istemiyordu. Dedim Adri sen beni dinle... Orası İstanbul ya dedim... Mario Gomez Beşiktaş'ta kalsaydı, çok farklı olurdu. Şenol Güneş iyi hoca, güzel adam. Kimsenin onunla ilgili kötü bir şey dediğini duymadım."

Trabzon bu ülkenin kalesidir

"Trabzonluların sabırlı olması lazım. Onların deli kanı, 1-2 sene içinde daha iyi olurlar ama bu dönemde kendilerini tutmalılar. Trabzon bu ülkenin kalesidir!"

Kaynak: Fanatik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.